| /
Brand
CHUHATSU
Series Name
MULTI ROAD SPRING KIT
Product Number
CP130-KE020
Compatible Car
COROLLA FIELDER HYBRID NKE165G COROLLA AXIO HYBRID NKE165
Product Description
■The arm angle is optimized, reducing jarring.
■Corrosion is prevented by using a 2-coat paint that is resistant to salt damage.
■Manufacturer Part Number: CP130-KE020
■Series: MULTI ROAD
■Compatible Vehicles
Toyota Corolla Fielder HV / NKE165G Year: 13.08~
Ride Height Increase: (F) 15~20mm / (R) 18~23mm
Toyota Corolla Axio HV Year: 13.08~
Ride Height Increase: (F)(R) 20~25mm