LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU IMPREZA GDB (A-D TYPE) 4WD 01011202002-QQ-1037
Series Name
SPEC S COILOVER KIT
Product Number
01011202002-QQ-1037
Compatible Car
SUBARU IMPREZA GDB (A-D TYPE) 4WD
Product Description
Car Manufacturer: Subaru
Model: Impreza
Vehicle Model: GDB (A-D type)
Year: -
Drive System: 4WD
Product: Full-Length Adjustable Suspension Kit SpecS
Spring Rate F: 6kg
Spring Rate R: 4kg
Free Length F: 200mm
Free Length R: 220mm
Upper Mount F: Adjustable Pillow
Upper Mount R: Fixed Pillow
Damping Position F: Fixed with Dial (Upper Mount)
Damping Position R: Fixed with Dial (Upper Mount)
Vehicle Height Adjustment Range F (Reference Value): 610mm - 700mm
Vehicle Height Adjustment Range R (Reference Value): 605mm - 680mm