LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU LEGACY TOURING WAGON BP9 4WD 01011202003-QQ-1074
Product Number
01011202003-QQ-1074
Compatible Car
SUBARU LEGACY TOURING WAGON BP9 4WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS
Manufacturer: SUBARU
Vehicle: Legacy Touring Wagon
Vehicle model: BP9
Year: -
Drive system: 4WD
Spring rate (Front): 6kg
Spring rate (Rear): 6kg
Free length (Front): 200mm
Free length (Rear): 200mm
Upper mount (Front): Adjustable pillow
Upper mount (Rear): Fixed reinforced rubber
Fallen position: Fixed with dial (top of upper mount)
Vehicle height adjustment range (Front): 620mm - 733mm
Vehicle height adjustment range (Rear): 620mm - 687mm