LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU IMPREZA GH3 4WD 01011202005-QQ-1
Product Number
01011202005-QQ-1
Compatible Car
SUBARU IMPREZA GH3 4WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS
Manufacturer: SUBARU
Model: Impreza
Vehicle model: GH3
Year: -
Drive system: 4WD
Spring rate (F): 6kg
Spring rate (R): 8kg
Free length (F): 200mm
Free length (R): 180mm
Upper mount (F): Adjustable pillow
Upper mount (R): Fixed pillow
F damping position: Fixed with dial (top of upper mount)
F damping position (R): Fixed with dial (top of upper mount)
Vehicle height adjustment range (F): 630mm - 715mm
Vehicle height adjustment range (R): 630mm - 700mm