LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU IMPREZA GH8 4WD 01011202005-QQ-1041
Product Number
01011202005-QQ-1041
Compatible Car
SUBARU IMPREZA GH8 4WD
Product Description
Car Manufacturer: Subaru
Vehicle Model: Impreza
Vehicle Model: GH8
Year: -
Drive System: 4WD
Product: Full-Length Adjustable Suspension Kit SpecS
Spring Rate F: 6kg
Spring Rate R: 8kg
Free Length F: 200mm
Free Length R: 180mm
Upper Mount F: Adjustable Pillow
Upper Mount R: Fixed Pillow
Damping Position F: Fixed with Dial (Upper Mount)
Damping Position R: Fixed with Dial (Upper Mount)
Vehicle Height Adjustment Range F (Reference Value): 630mm - 715mm
Vehicle Height Adjustment Range R (Reference Value): 630mm - 700mm