LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU LEGACY TOURING WAGON BG7 4WD 01011202006-QQ-1065
Product Number
01011202006-QQ-1065
Compatible Car
SUBARU LEGACY TOURING WAGON BG7 4WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS
Manufacturer: SUBARU
Vehicle: Legacy Touring Wagon
Vehicle model: BG7
Year: -
Drive system: 4WD
Spring rate (Front): 6kg
Spring rate (Rear): 4kg
Free length (Front): 200mm
Free length (Rear): 220mm
Upper mount (Front): Adjustable pillow
Upper mount (Rear): Fixed reinforced rubber
Fallen position: Fixed with dial (top of upper mount)
Ride height adjustment range (Front): 610mm - 705mm
Ride height adjustment range (Rear): 595mm - 730mm