LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU FORESTER SH5 4WD 01011202008-QQ-1058
Product Number
01011202008-QQ-1058
Compatible Car
SUBARU FORESTER SH5 4WD
Product Description
Car Manufacturer: Subaru
Vehicle Model: Forester
Vehicle Model: SH5
Year: -
Drive System: 4WD
Product: Full-Length Adjustable Suspension Kit SpecS
Spring Rate F: 7kg
Spring Rate R: 7kg
Free Length F: 200mm
Free Length R: 200mm
Upper Mount F: Adjustable Pillow
Upper Mount R: Fixed Reinforced Rubber
Damping Position F: Fixed with Dial (Upper Mount)
Damping Position R: Fixed with Dial (Upper Mount)
Vehicle Height Adjustment Range F (Reference Value): 670mm - 765mm
Vehicle Height Adjustment Range R (Reference Value): 675mm - 740mm