LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR SUBARU LEGACY B4 BMG 4WD 01011202009-QQ-1083
Product Number
01011202009-QQ-1083
Compatible Car
SUBARU LEGACY B4 BMG 4WD
Product Description
Car Manufacturer: Subaru
Vehicle Model: Legacy B4
Vehicle Model: BMG
Year: -
Drive System: 4WD
Product: Full-Length Adjustable Suspension Kit SpecS
Spring Rate F: 7kg
Spring Rate R: 6kg
Free Length F: 200mm
Free Length R: 200mm
Upper Mount F: Adjustable Pillow
Upper Mount R: Fixed Reinforced Rubber
Damping Position F: Fixed with Dial (Upper Mount)
Damping Position R: Fixed with Dial (Upper Mount)
Vehicle Height Adjustment Range F (Reference Value): 617mm - 745mm
Vehicle Height Adjustment Range R (Reference Value): 645mm - 713mm