LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR TOYOTA COROLLA FIELDER NZE164G 4WD 01011209082-QQ-230
Series Name
SPEC S COILOVER KIT
Product Number
01011209082-QQ-230
Compatible Car
TOYOTA COROLLA FIELDER NZE164G 4WD
Product Description
Car Manufacturer: Toyota
Vehicle Model: Corolla Fielder
Vehicle Model: NZE164G
Year: -
Drive System: 4WD
Product: Full-Length Adjustable Suspension Kit SpecS
Spring Rate F: 5kg
Spring Rate R: 3.8kg
Free Length F: 200mm
Free Length R: 230mm
Upper Mount F: Mountless
Upper Mount R: Mountless
Damping Position F: Separate Dial (Upper Mount)
Damping Position R: Separate Dial (Upper Mount)
Vehicle Height Adjustment Range F (Reference Value): 596mm - 687mm
Vehicle Height Adjustment Range R (Reference Value): 620mm - 675mm