LARGUS SPEC S COILOVER KIT FOR MAZDA DEMIO DJLFS 2WD 01011210022-QQ-1203
Series Name
SPEC S COILOVER KIT
Product Number
01011210022-QQ-1203
Compatible Car
MAZDA DEMIO DJLFS 2WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS
Manufacturer: MAZDA
Model: Demio
Vehicle model: DJLFS
Year: -
Drive system: 2WD
Frequency: 4.5kg
Rear: 2.5kg
Free length: F: 215mm
Free length: R: 210mm
Front upper mount: Fixed reinforced rubber
Rear upper mount: Fixed reinforced rubber
Front damping position: Dial fixed (top of upper mount)
Rear damping position: Disc type (inside wheelhouse)
Front height adjustment range: 598mm - 672mm
Rear height adjustment range: 629mm - 665mm
Lowering amount: -69mm to +5mm