LARGUS SPEC S IMPORT COILOVER KIT FOR AUDI A6 C6 2WD 01011222006-QQ-1324
Series Name
SPEC S IMPORT COILOVER KIT
Product Number
01011222006-QQ-1324
Compatible Car
AUDI A6 C6 2WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS Import
Manufacturer: AUDI
Model: A6
Vehicle model: C6
Year: 2004/07-2011/07
Drive system: 2WD
Spring rate (F): 10kg
Spring rate (R): 10kg
Free length (F): 220mm
Free length (R): 190mm
Upper mount (F): Mountless
Upper mount (R): Mountless
Damping position (F): Hex wrench
Damping position (R): Disc type (inside wheel well)
Vehicle height adjustment range (F): 630mm-697mm
Vehicle height adjustment range (R): 632mm-689mm
Lowering amount (F): -67mm to 0mm