LARGUS SPEC S IMPORT COILOVER KIT FOR ABARTH 695 312141 2WD 01011228003-QQ-10
Series Name
SPEC S IMPORT COILOVER KIT
Product Number
01011228003-QQ-10
Compatible Car
ABARTH 695 312141 2WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecS Import Ver.2
Manufacturer: ABARTH
Model: 695
Vehicle model: 312141
Year: -
Drive system: 2WD
Frequency: 5kg
Rear: 5kg
Free length: 170mm
Free length: 180mm
Front upper mount: Adjustable pillow
Rear upper mount: Mountless
Front damping position: Separate dial (top of upper mount)
Rear damping position: Disc type (inside wheelhouse)
Front height adjustment range: 582mm - 624mm
Rear height adjustment range: 601mm - 638mm
Lowering amount: -32mm to +10mm