LARGUS SPEC K COILOVER KIT FOR NISSAN ROOX ML21S 2WD 01015108001-QQ-1
Series Name
SPEC K COILOVER KIT
Product Number
01015108001-QQ-1
Compatible Car
NISSAN ROOX ML21S 2WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecK
Manufacturer: NISSAN
Model: Roox
Vehicle model: ML21S
Year: -
Drive system: 2WD
Frequency: 5kg
Rear: 2.5kg
Free length: F: 180mm
Free length: R: 150mm
Front upper mount: Adjustable pillow
Rear upper mount: Mountless
Front damping position: Fixed by dial (top of upper mount)
Rear damping position: Disc type (inside wheel well)
Front height adjustment range: 510mm - 590mm
Rear height adjustment range: 554mm - 573mm
Lowering amount: -80mm to ±0mm