LARGUS SPEC K COILOVER KIT FOR SUZUKI PALETTE MK21S 2WD 01015108001-QQ-1265
Series Name
SPEC K COILOVER KIT
Product Number
01015108001-QQ-1265
Compatible Car
SUZUKI PALETTE MK21S 2WD
Product Description
Product: Full-length adjustable suspension kit
Type: SpecK
Manufacturer: SUZUKI
Model: Palette
Vehicle model: MK21S
Year: -
Drive system: 2WD
Spring rate (F): 5kg
Spring rate (R): 2.5kg
Free length (F): 180mm
Free length (R): 150mm
Upper mount (F): Adjustable pillow
Upper mount (R): Mountless
Damping position (F): Dial-fixed (top of upper mount)
Damping position (R): Disc-type (inside wheel well)
Vehicle height adjustment range (F): 510mm - 590mm
Vehicle height adjustment range (R): 554mm - 573mm
Lowering amount (F): -80mm to ±0mm